Architekt Łódź - czy to biznes dla każdego?

2019-04-19

Kiedy wiemy jak założyć biznes, mamy pomysł, mamy już być może i biznesplan, trzeba się zastanowić i przeanalizować, czy na pewno tego chcemy i czy to jest właściwie robota dla nas. Wiele czynników może sprawić, że odpuścimy sobie szybciej, niż w ogóle zaczęliśmy. Poza sprawami papierkowymi i informacjami teoretycznymi, potencjalni przedsiębiorcy powinni wziąć pod uwagę już samą późniejszą praktykę, jeżeli chodzi o zawód jakim jest architekt Łódź https://fourdesign.pl/.


Wady i zalety własnego biznesu, czyli architekt

Jak zwykle to bywa, wszystko ma dwie strony medalu, jasną i ciemną stronę. My zaczniemy od tej pozytywnej i przyjrzyjmy się ogólnym zaletą prowadzenia własnego biznesu.

Przede wszystkim - Ty jesteś szefem dla samego siebie. Jeśli w poprzedniej pracy Twój pracodawca był dla Ciebie niczym udręka, teraz sam będziesz dla siebie udręką. Zabrzmiało nieciekawie, ale na razie zmierzamy ku plusów takiej sytuacji, a więc może to być czasami równoznaczne z mniejszym stresem. Wszystko robisz dla siebie i nie musisz przejmować się innymi. Zawsze to parę psychicznych obowiązków mniej. Ma to szczególne ukierunkowanie na zawody ukierunkowane na projektowanie, czyli w tym przypadku architekt Łódź.


Jesteś niezależny i podejmujesz własne działania, realizujesz własne cele, ambicje, pomysły, a nie słuchasz kolejnych poleceń. Wręcz przeciwnie, jeśli znajdziesz współpracowników, to Ty będziesz mógł zlecać im zadania. Chyba najważniejsze w tym, czyli możliwość zarobku na swojej pasji. Często działalność gospodarcza powstaje z własnych hobby, bo rzadziej sami tworzymy coś czego nie lubimy lub bezgranicznie nas nudzi. Jeśli Ci się uda, Ty sam dla siebie, możesz stwierdzić, że masz najlepszą pracę świata, a biuro architektoniczne.


Faktem jest, że praktycznie każda z tych zalet ma swoje odbicie lustrzane w postaci wad. Z jednej strony to Ty jesteś szefem, ale z drugiej czy to nie znaczy, że właśnie teraz masz więcej obowiązków i więcej stresu? Los firmy, pracy ciąży na Twoim sumieniu. Wszystkie formalności urzędowe, opłaty również leżą w Twoim interesie. Paradoksalnie, ostatecznie zobowiązania mnożą się kilkukrotnie. Do tego wcześniej wspomniana pasja - czy kiedy nasze zainteresowanie staje się naszą pracą architekta, to czy dalej jest to życiowa pasja? Z czasem można stracić zapał do swojego niedawnego hobby, a nawet go znienawidzić. Do tego w kolejce stoi masa innych problemów. Kiedy nie wyjdzie, zostajesz na lodzie, często bez pieniędzy. Na początku firma może zarabiać za mało, żebyś był w stanie się z tego utrzymać, albo prowadzić satysfakcjonujące życie. Praca zwykle stanie się ponadwymiarowa i nie będzie się kończyć się po standardowych 8 godzinach. Do tego dochodzi sprawa niższej emerytury w przyszłości w porównaniu z osobami zatrudnionymi na umowę o pracę i brak płatnego urlopu.


Wszystko zależy od tego jakimś jesteś człowiekiem. Niektórym po przeczytaniu serii wad już się odechce, a innych dodatkowo to zmotywuje. Znaj miarę własnych ambicji, ale nie skocz na za głęboką wodę, bo może być ciężko z niej wypłynąć. Najważniejsze, żeby nie posiadać słomianego zapału. Wtedy po nawet kilku tygodniach działania na rynku, możemy wszystko rzucić i nie mieć za co wyjechać w Bieszczady.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018