Depilacja laserowa - czy warto się na nią zdecydować?

2019-01-18

Niemal każda kobieta w lecie chce czuć się swobodnie dzięki pięknej i gładkiej skórze. Niejedna zna też problemy z depilacją tradycyjną, kiedy włoski uparcie odrastają, a skóra jest bardzo od golenia podrażniona. Te wątpliwej jakości efekty można poprawić dzięki depilacji laserowej. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej zanim zdecydujesz się szukać właściwego salonu, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło “kielce depilacja http://www.centrummedycynyiestetyki.pl/depilacja-laserowa-light-sheer-desire/“? Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?


Depilacja laserowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji zwłaszcza dla osób, które zmagają się z ciemnym i naprawdę widocznym z tego powodu owłosieniem. U niemal 100% osób pozwala ona na całkowite pozbycie się włosków, a jednocześnie jest zupełnie bezpieczną i nieszkodliwą metodą. Bez obaw można poddać się depilacji laserowej wrażliwych miejsc, takich jak bikini czy pachy - z pewnością nie wystąpią żadne podrażnienia.


Czy depilacja laserowa jest skuteczna?


Jak wszystko, depilacja laserowa cieszy się swoimi prawami. Oczywiście, w większości przypadków depilacja laserowa przyniesie spodziewane efekty, nie jest jednak tak, że każdy będzie zadowolony z tej metody. Od czego to zależy? Przede wszystkim od koloru włosa, bowiem światło laserowe reaguje na barwnik. Z pewnością zatem większą skuteczność depilacji laserowej zauważą u siebie osoby o ciemnych włosach. Kolejnym decydującym elementem będzie kolor skóry. Okazuje się bowiem, że tu sytuacja jest odwrotna - im jaśniejszy kolor skóry, tym skuteczniejsza depilacja laserowa. To właśnie dlatego najlepszym okresem na zdecydowanie się na depilację laserową jest początek zimy - ważne jest, byś nie był za bardzo opalony.


Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło “kielce depilacja” i postanowisz umówić się na wizytę, powinieneś jeszcze wiedzieć, ile będzie trwał zabieg depilacji laserowej. Czas jego trwania natomiast uzależniony jest od miejsca, które planujesz wydepilować - najczęściej trwa od 10 do 30 minut. W tym czasie światło lasera musi przeniknąć przez włosy i dotrzeć do mieszków włosowych, by je uszkodzić, nie naruszając jednocześnie naskórka. Fachowym językiem zjawisko, które w tym momencie zachodzi nazwiemy fototermilizą. Dochodzi do pochłonięcia wiązki światła lasera przez melaninę, czyli barwnik, który znajduje się w mieszkach włosowych. To właśnie w ten sposób dochodzi do całkowitego zniszczenia cebulki włosów, których chcemy się pozbyć. Jedynym dyskomfortem, jaki odczuwamy w czasie zabiegu, jest delikatne szczypanie lub mrowienie. Warto jednak zdecydować się na to, by nie musieć użerać się co chwilę z mozolnym tradycyjnym goleniem.


Aby cały zabieg depilacji laserowej był naprawdę skuteczny, przez około miesiąc po zabiegu powinieneś unikać opalania i długiego przebywania na słońcu. Jeśli planujesz wybrać się na depilację przed urlopem, najlepszym okresem będzie około cztery tygodnie przed wyjazdem. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie wystąpią podrażnienia słoneczne, a ty będziesz mógł cieszyć się gładkim i pięknym ciałem.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018