Dunhill ICON

2019-06-06

Istnieje pogłoska, że perfumy Dunhill ICON powstały przede wszystkim po to, by podnieść prestiż brytyjskiej marki słynącej z produkcji męskiej odzieży oraz artykułów skórzanych i innych akcesoriów. Podobno dyrektor kreatywny, John Ray, chciał przejść z poziomu Mont Blanc do Hermesa. Prawdopodobnie jest to zwykła plotka, jednak nie można nie docenić tego, co jest wynikiem pracy nad nowym zapachem. Dunhill ICON zdecydowanie spełnia wygórowane oczekiwania - z pewnością sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających mężczyzn, którzy sięgają po najlepsze perfumy i w swoim życiu podejmują tylko odważne i rozsądne decyzje.


Dunhill ICON bardzo często porównywane są do Terre d’Hermes - a przecież ten znany na całym świecie niepowtarzalny zapach sam w sobie stanowi kategorię perfum niedoścignionych w geniuszu. W oczach wielu to przecież punkt odniesienia w ocenie wszystkich dostępnych na rynku perfum męskich. Należy wspomnieć o tym, że jest on jednocześnie inspiracją dla wielu perfumiarzy, którzy poznając tajniki jego składu chcą choć odrobinę jego świetności przelać we własne flakony. Nie sposób o tym nie mówić, gdy celem jest przedstawienie najnowszego zapachu marki Dunhill. Wypuszczony na rynek w 2015 roku Dunhill ICON został skomponowany na zamówienie marki przez docenianego i nagradzanego mistrza Carlosa Benaima. Celem było przedstawienie integralnego stylu, który będzie jednocześnie wykwintny i zawrze w swoich nutach typową męską pewność siebie, ale także styl i klasę prawdziwego dżentelmena. John Ray prosił, by w nowym zapachu zostały wykorzystane jego ulubione nuty zapachowe, wśród których miały znaleźć się wetiwer, skóra oraz lawenda. Do tej bazy perfumiarz miał stworzyć coś, co finalnie okaże się dziełem na skalę światową.


Na początek, gdy Carlos Benaim zaczął tworzyć najnowszy zapach dla marki Dunhill, mistrz perfum próbował dokonać idealnego połączenia wetiweru ze skórzanym akordem. Okazało się, że pracował nad tym już wcześniej i w skład jego prób wchodziły m.in. fiołki i irysy. Sam nie nazywa tego klasyczną skórą, a raczej definiuje tę nutę jako zamsz. Gdy udało mi się osiągnąć zamierzony efekt, postanowił dodać do całości czegoś mocno świeżego i wibrującego świeżością. W ten sposób właśnie stworzył swoją koncepcję nadużycia (overdose) neroli. Na całość tego niepowtarzalnego i docenianego na całym świecie zapachu Dunhill ICON składają się jeszcze bergamotka, czarny pieprz, lawenda, kardamon, drzewne nuty mchu dębowego oraz oudu.


Egzotycznie brzmiące połączenia przyniosły niespodziewanie nietuzinkowy efekt, który chcą nosić na sobie mężczyźni na całym świecie. To właśnie są perfumy, które jednocześnie podkreślają i dodają pewności siebie. Dunhill ICON stanowi ikonę męskiego stylu.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018