Koszty wynajmu namiotu weselnego

2019-01-18

Marzenie o niebanalnym weselu na świeżym powietrzu jest teraz zupełnie możliwe do zrealizowania. Polskie prawo otworzyło się na możliwość udzielania ślubów w plenerze, a na rynku coraz liczniej pojawiają się firmy oferujące wynajem namiotów weselnych. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o tym, jak ma wyglądać twój ślub, poznaj koszty wynajmu namiotu weselnego.


Wesele pod gołym niebem - koszty


Niejedna para marzy o tym, by przeżyć swój ślub w romantycznej scenerii. W wyobraźni widzą już siebie i gości wirujących pod gołym niebem, odpoczywających pod białymi namiotami. To wszystko staje się realne - od kiedy polskie prawo przewiduje śluby w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki właśnie zorganizować. Warto jednak dowiedzieć się, ile będzie kosztowało takie wesele. Czy wynajem namiotów weselnych http://www.wynajem-namiotow.com.pl/baldachim-slubny/ to droga inwestycja? Okazuje się, że wesele w namiocie kosztować może dokładnie tyle samo, ile wesele w restauracji. Sprawdź, za co musisz zapłacić.


Wynajem namiotów weselnych - koszty podstawowe


Wynajem namiotów weselnych staje się coraz bardziej popularny. Z pewnością jest to związane z uproszczeniem w polskim prawie, które od niedawna zezwala na pobieranie się w plenerze. Niemniej przez to właśnie na rynku jest mnóstwo konkurencyjnych ofert. W Internecie możesz znaleźć zarówno oferty za kilkaset złotych, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak wybierać? Od czego zależy cena? Najczęściej koszt, jaki musimy ponieść za wynajem namiotów weselnych, uzależniony jest od ich wielkości i przede wszystkim jakości. Najtańsze namioty o wymiarach 3 na 3 metry można wynająć już za 300 złotych od doby.


Weź pod uwagę jednak to, że najczęściej cena za wynajem namiotów weselnych, którą widzisz na stronie internetowej wypożyczalni, nie obejmuje podłogi. Istnieje też możliwość, że pozytywnie się zaskoczysz - czasami bowiem wypożyczalnia namiotów podaje cenę z wliczoną najdroższą (a zarazem najlepszą i najbardziej stabilną) wersją podłogi, czyli parkietem. Tymczasem możesz obniżyć koszty, wybierając wykładzinę lub płyty wodoodporne.


Wybór namiotu z pewnością uzależnisz między innymi od wielkości wesela. Jeśli zatem planujesz zaprosić więcej niż 150 osób, sprawdź, czy hala namiotowa nie spełnia twoich oczekiwań. Może się bowiem okazać, że wynajem namiotów weselnych w takiej sytuacji zwyczajnie ci się nie opłaca. Hala namiotowa będzie kosztowała około 8 tysięcy za dobę.


Cena wynajmu namiotu weselnego uzależniona jest również od jego położenia - od tego bowiem zależy stopień trudności w dostarczeniu tam energii koniecznej przecież, by zapewnić nagłośnienie i oświetlenie. Wśród dodatkowych kosztów, które musisz mieć na uwadze, będzie również transport - najczęściej uzależniony od kilometrów. Upewnij się też, czy montaż został wliczony w cenę wynajmu. Często bowiem zdarza się, że wypożyczalnia namiotów dolicza go na samym końcu.


Pamiętaj także by sprawdzić, czy wypożyczalnia namiotów, z której usług planujesz skorzystać, nie zastosowała chwytu w postaci cen netto na stronie. Oferta wygląda wtedy znacznie korzystniej, klient już jest zdecydowany i niechętnie będzie zaczynał całą przeprawę od początku, gdy finalnie okaże się, że ma zapłacić o 23% więcej niż myślał.


Wynajem namiotów weselnych - koszty dodatkowe


Dodatkowe nie oznacza opcjonalne - są pewne rzeczy, które po prostu mieć musisz, by wesele w ogóle mogło się odbyć. Pamiętaj, by zadbać o meble - krzesła i stoliki. Nie zapomnij o toaletach - możesz zdecydować się na zwykłe toi toie, ale w przypadku wesela lepiej postawić na coś przyjemniejszego, gdzie będzie dostęp do wody i lusterka.


Pamiętaj również o zastawie i miejscu, w którym można w sposób higieniczny przygotować posiłki. Na szczęście, obecnie najczęściej dbają o to same firmy cateringowe. Niemniej to dodatkowy koszt.


Jeśli twoje wesele ma odbyć się jesienią lub zimą, uwzględnij także wypożyczenie nagrzewnicy.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018