Nowoczesna stomatologia a implantologia

2019-05-30

Implantologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się wstawianiem implantów zębowych u osób, u których nie ma względem takiego zabiegu żadnych przeciwwskazań. Jest to wielka szansa dla wszystkich osób, które mają nieznaczne ubytki w uśmiechu i jakie chcą na stałe uzupełnić braki. Implanty zębowe stosowane w stomatologii są przygotowywane w taki sposób, aby zastępowały w pełni prawdziwe uzębienie. Dzięki temu, że są wykonane z tytanu i koron porcelanowych można funkcjonować tak, jak w przypadku własnego stałego uzębienia. Na implanty zębowe decyduje się mnóstwo osób, nie tylko starszych, ale również młodych, które z jakiś przyczyn, nie zawsze poprzez zaniedbania jamy ustnej, muszą uzupełnić jeden lub więcej zębów, aby uśmiech wyglądał ładnie i estetycznie.

 

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. To on stanowi bardzo często podstawę do tego, jak jest odbierana druga osoba. Dlatego też dobrze zadbane zęby są priorytetem, tym bardziej, jeśli mamy możliwości finansowe, aby zadbać o niego na najwyższym poziomie. Implantologia żoliborz http://odentimplanty.pl/ to jedno z bardziej popularnych rozwiązań nowoczesnej stomatologii, na jakie warto jest zwrócić uwagę w przypadku poszukiwania specjalisty protetyka lub implantologa. Nietrudno jest się domyśleć, że implanty zębowe nie należą do najtańszych zabiegów uzupełniających. Trzeba się liczyć z tym, że za każdy ząb możemy zapłacić około trzech tysięcy złotych. Oczywiście cena uwarunkowana jest od danego prywatnego gabinetu stomatologicznego czy kliniki. Dla osób o nielicznych ubytkach w uśmiechu, które chociażby pracują w obsłudze klienta, to niezwykle fajne rozwiązanie dotychczasowych problemów. Wstawienie jednego lub dwóch zębów na stałe umożliwi takim klientom nie tylko normalne funkcjonowanie na co dzień, ale również wpłynie na samopoczucie i wiarę w swoje możliwości.

 

Implantologia – czy każdy może skorzystać z nowoczesnej metody?

Niestety nie każdy może skorzystać z dóbr nowoczesnej medycyny estetycznej, gdzie wstawiane są implanty zębowe, a raczej wkręcane w kość. Ponieważ ryzyko wstawienia implantów u osób ciężko chorych jest dość spore, przede wszystkim wobec obciążenia dodatkowo ich organizmu. Może dojść także do powikłań pozabiegowych, do których nie chcą doprowadzać specjaliści.

 

Specjaliści a implantologia

Specjalistów zajmujących się wstawianiem implantów jest coraz więcej. Nietrudno jest odnaleźć stomatologów, którzy na co dzień realizują zlecenia na wstawianie implantów tytanowych z koronami porcelanowymi. Dzięki temu, nawet te osoby, które do tej pory nie miały możliwości w komfortowy sposób uzupełnić braków w uzębieniu, teraz jak najbardziej mogą to zrobić. Warto jednak pamiętać o tym, że czas rekonwalescencji po zabiegu może trwać kilka miesięcy. Więc założenie docelowej korony wykończającej sztuczny ząb może być zrealizowane dopiero po pół roku. Oczywiście jeśli implant się przyjmie.  

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018